Jutrzenka

• Wyświetlenia 294
Jutrzenka

Zespół Śpiewaczy „JUTRZENKA” z Ciotuszy Nowej

Zespół powstał w 1970 roku. Zaprzestał swojej działalności wraz z ogłoszeniem stanu wojennego.

W 1998 roku reaktywował się. Kierownikiem zespołu jest P. Alina Bednarz.

W swoim dorobku ma liczne wyróżnienia i nagrody na szczeblu gminnym, powiatowym i wojewódzkim. Członkowie śpiewają pieśni i piosenki ludowe, przedstawiają widowiska obrzędowe. Uczestniczą w przeglądach kapel ludowych, na dożynkach, festiwalach  w tym m in. na Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym. Zespół brał  udział w Wieczorze Kolęd a także w świętach plonów.

„Jutrzenka” ma 9 członków, w tym 3 mężczyzn.

Zdobyte miejsca i wyróżnienia:

2000 r.
12 czerwca – Jubileusz 20-lecia istnienia Zespołu
6 sierpień – Wyróżnienie na V Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

2011 r.
31 lipiec- II miejsce podczas X Transgranicznego  Festiwalu Pieśni o Roztoczu
18 grudnia - Wyróżnienie na Eliminacjach Rejonowych w Krasnobrodzie do XVIII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika  w Będzinie.

2012 r.
5 sierpnia -Bursztynowy Różaniec na XVII Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

2015 r.
Czerwiec – II miejsce - IV Biesiada Piosenki Partyzanckiej Huta Różaniecka
Lipiec – Wyróżnienie – XIV Transgraniczny Festiwal Piosenki o Roztoczu

2016 r.
Kwiecień  - Wyróżnienie - 50 Ogólnopolskiego Konkursu Kapel i Śpiewaków Ludowych
Sierpień – II miejsce podczas Dożynek Powiatowych w Suścu za wieniec dożynkowy

2017 r.
30 lipca  - II miejsce XVI Transgraniczny Festiwal Pieśni o Roztoczu

2020 r.
8 lipiec – Eliminacje do 54 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie.
30 lipca-  kierownik zespołu -Pani Alina Bednarz wykonała w GOK przyśpiewki ludowe autorstwa śp. Jana Herdy, założyciela zespołu Sierpień   - udział w warsztatach śpiewu ludowego
20 września –Jubileuszu 50-lecia istnienia  Zespołu
11 październik – wyróżnienie I Stopnia podczas XIX Transgranicznego Festiwalu Pieśni o Roztoczu

Najnowsza Galeria zdjęć