Grabowiczanki

• Wyświetlenia 263
Grabowiczanki

Zespół śpiewaczy „GRABOWICZANKI” z Grabowicy

Zespół działa od 1969 roku.  Jego założycielem jest ks Tadeusz Sochan proboszcz Parafii w Górecku Kościelnym, a kierownikiem zespołu jest Halina Szymańska.

W latach 70-tych zespół wykonał obrzęd weselny w swojej miejscowości, za który otrzymał nagrodę Ministra Kultury.
Zespół uświetnia swoimi występami uroczystości na szczeblu gminnym, oraz reprezentuje gminę Susiec na szczeblu: powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia w tym m in.:

1999 r.
24 maj – 30-lecie istnienia Zespołu

2000 r.
6 sierpnia - Wyróżnienie na V Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

2003 r.
27 lipca -na II Regionalnym Festiwalu Pieśni o Roztoczu

2004 r.
23 maj -podczas Eliminacji 38  Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych do Kazimierza -zespół zakwalifikował się do Eliminacji Wojewódzkich
31 maj -  Jubileusz 35- lecia istnienia Zespołu
25-27 czerwiec – Wyróżnienie na 38 Ogólnopolskim  Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu
1 sierpień - I miejsce na IX Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

2005 r.
31 lipiec- III miejsce podczas IV Transgranicznego Festiwalu Pieśni o Roztoczu

2006 r.
30 lipiec- Wyróżnienie podczas V Transgranicznego Festiwalu Pieśni o Roztoczu

2007 r.
13 maj -zespół zakwalifikował się do Eliminacji Wojewódzkich 41 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu

2008 r.
29 czerwca– występ dziewcząt z zespołu z Panią Janiną Kowalczuk na Festiwalu w Kazimierzu – wyróżnienie w kategorii duży-mały.
27 lipiec – II miejsce podczas VII Transgranicznego  Festiwalu Pieśni o Roztoczu

2011 r.
31 lipiec- I miejsce podczas X Transgranicznego  Festiwalu Pieśni o Roztoczu
7 sierpień -   II miejsce na XVI Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

2012 r.
5maj - zespół zakwalifikował się do Eliminacji Wojewódzkich 46 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu
3 czerwca – Zespół został wytypowany podczas przeglądu wojewódzkiego w Lublinie  do udziału w 46 Ogólnopolskim  Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu
29 lipca -   I miejsce podczas XI Transgranicznego  Festiwalu Pieśni o Roztoczu
5 sierpnia -I miejsce na XVII Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym

2013 r.
28 lipiec -  I miejsce podczas XII Transgranicznego  Festiwalu Pieśni o Roztoczu
4 sierpień – Bursztynowy Różaniec podczas XVII Festiwalu Pieśni Maryjnej w Górecku Kościelnym
14 grudnia -Laureat Eliminacji Rejonowych w Krasnobrodzie do XX Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.

2016 r.
23 kwietnia – wyróżnienie na Międzypowiatowych Eliminacjach do  50. Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu organizowanych w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu.

2017 r.
10 września - podczas Dożynek diecezjalnych w Krasnobrodzie Zespół otrzymał nagrodę za zajęcie I miejsca w III edycji Roztoczańskiej Listy Przebojów Ludowych Katolickiego Radia Zamość piosenką "U STÓP ROZTOCZA", która otrzymała 11400 głosów.

2018 r.
09 września - na Dożynkach diecezjalnych w Krasnobrodzie otrzymał nagrodę za zajęcie II miejsca w IV edycji Roztoczańskiej Listy Przebojów Ludowych Katolickiego Radia Zamość.
19 września – Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego otrzymany podczas II Kongresu Województwa Lubelskiego w Lublinie

2019 r.
19 września - na Wojewódzkiej Gali Kultury podczas II Kongresu Kultury Województwa Lubelskiego Zespół otrzymał Medal Pamiątkowy Województwa Lubelskiego za zasługi dla woj. lubelskiego.
5 kwietnia – 53. Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych – zakwalifikował się na eliminacje wojewódzkie.
23 czerwca - Zespół obchodził 50 - lecie swojego istnienia
28 lipca - II miejsce w konkursie piosenki ekologicznej "Ekologiczne Roztocze" podczas XVIII Transgranicznego Festiwalu Pieśni o Roztoczu w Suścu.
4 sierpnia - wyróżnienie w XXIV Festiwalu Pieśni Maryjnej "Górecko Kościelne - Dąbrowa 2019"

2020
11 październik- III miejsce podczas XIX Transgranicznego Festiwalu Pieśni o Roztoczu

Najnowsza Galeria zdjęć