Klub Seniora

"KLUB SENIORA" przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu

[GALERIA ZDJĘĆ]

Bieżąca działalność

„Klub Seniora”  funkcjonuje przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu od 2009 roku. Aktualnie członkami klubu jest 31 osób.

Celem działalności klubu jest integracja osób w starszym wieku, wywołanie wśród nich zainteresowania wieloma dziedzinami życia oraz  pomoc w otwarciu się na świat i nowe wyzwania.

Klub bierze udział w różnorodnych zajęciach jak: warsztaty plastyczne czy kurs obsługi komputera. Z zadowoleniem odbierane są też wspólnie organizowane imprezy rozrywkowe w tym okolicznościowe, przynoszące radość życia zabawy, podczas których seniorzy  spotykają się aby tańczyć, śpiewać i rozmawiać.

Klub Seniora we współpracy z GOK w Suścu organizuje cyklicznie następujące uroczystości:
1.Spotkania Opłatkowe
2.Dzień Kobiet
3.Dzień Ojca
4.Dzień Matki
5.Spotkania Powakacyjne
6.Gminne Święto Seniora

Głównymi partnerami klubu są: Gminny Ośrodek Kultury w Suścu, władze samorządowe gminy Susiec, Lokalna Grupa Działania „Roztocze Tomaszowskie” w Tomaszowie Lubelskim, szkoły oraz harcerze z gminy Susiec.

"Pieśń seniorów"

Niedawno byliśmy młodzi
i wszyscy pełni sił,
a dzisiaj każdy z nas myśli,
jak długo będzie żył.

Niech żyją nam seniorzy
przez szereg długich lat,
choć nam uroda zwiędła,
jak więdnie ścięty kwiat.

Używaj pókiś młody,
dopóki humor masz
i nie pij zimnej wody,
a będziesz żył sto lat.

Pij tylko stare wino,
które ma dwieście lat
i szalej za dziewczyną,
co ma sześćdziesiąt lat.

Spędziłeś młode lata
w gronie też młodych pań,
a teraz wybierasz starsze,
dlatego bierz to sam.

Nie zważaj na morały,
które ci prawił dziad,
jemu też zmysły grały,
gdy miał sześćdziesiąt lat.

Ta nasza pieśń seniora
niech rozwesela nas,
z nią trzeba iść przez życie,
dopóki jeszcze czas.

Więc nie żałujmy grosza,
śpiewajmy wszyscy wraz,
ta nasz pieśń seniora
niech rozwesela nas.

Zainteresowane osoby zapraszamy do wspólnej pracy i zabawy.