Gminne Święto Seniora

20 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu obchodzono Gminne Święto Seniora  w którym uczestniczył Klub Seniora z Gminy Susiec. Organizatorem uroczystości był Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki i Gminny Ośrodek Kultury w Suścu.

Dyrektor GOK – Joanna Kowalczuk przywitała zaproszonych gości  i otworzyła całą uroczystość zapraszając na część artystyczną przygotowaną przez 29. DH „Bursztynowy Szlak” z Majdanu Sopockiego.

Swoją obecnością zaszczycili nas: Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki, Sekretarz Gminy Susiec – Tomasz Skroban, Przewodniczący Rady Gminy Susiec – Mieczysław Jasina, Skarbnik Gminy Susiec – Jan Kudełka,  Prezes LGD „Roztocze Tomaszowskie” – Ewa Piwko – Witkowska, Proboszcz Parafii p.w. Św. Michała Archanioła w Łosińcu – ks. Kanonik Zenon Góra,  Dyrektor Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim Pierwszym – Teresa Hałasa, Zdzisława Drążek - pracownik GOPS Susiec.

Obchody Gminnego Święta Seniora stały się tradycją naszej gminy. Co roku spotykamy się, aby uczcić ten piękny dzień. Uroczystość staje się okazją, aby podziękować naszym wspaniałym Seniorom za to, że dzięki nim młode pokolenie dowiaduje się o dawnych obyczajach i tradycji. To dzięki nim rodzinne domy stały się bezpieczną przystanią dla dzieci i wnuków. Nasi Seniorzy pielęgnują tradycje patriotyczne,  rodzinne,  kultywują kulturę naszego regionu i  naszej miejscowości.

W tym wyjątkowym dniu nie zabrakło podziękowań, wręczenia kwiatów, przemówień
i przepięknych życzeń do których i My się dołączamy.