III JARMARK SUSIECKI

27.04. odbyła się już trzecia edycja Jarmarku Susieckiego przygotowana w ramach "Wielkiej Roztoczańskiej Majówki". Organizatorami imprezy był Wójt Gminy Susiec i Gminny Ośrodek Kultury w Suścu. To pierwsza impreza plenerowa po zimie, która cieszyła się dużym powodzeniem wśród wystawców, mieszkańców i turystów.

[GALERIA ZDJĘĆ]

III JARMARK SUSIECKI

27.04. odbyła się już trzecia edycja Jarmarku Susieckiego przygotowana w ramach "Wielkiej Roztoczańskiej Majówki". Organizatorami imprezy był Wójt Gminy Susiec i Gminny Ośrodek Kultury w Suścu. To pierwsza impreza plenerowa po zimie, która cieszyła się dużym powodzeniem wśród wystawców, mieszkańców i turystów, oraz zaproszonych gości w osobach Eugeniusz Polakowski – Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie, Wiktor Prytulko – Wójt Gminy Volsvin (Ukraina) wraz z projektem „Ukraina My Jesteśmy”, Jan Fila – wice Starosta Tomaszowski.

Na jarmarku odbył się konkurs na  Najlepszego Roztoczańskiego Łakocia do którego zgłosiło się 5 delegacji z powiatu tomaszowskiego. Komisja konkursowa w składzie Joanna Kowalczuk – Dyrektor GOK w Suścu, Tadeusz Suski – Sekretarz Gminy Susiec, Józef Marynicz – Dyrektor Wydziału Integracji Europejskiej, Rozwoju Gospodarczego i Promocji, Michał Basiński – Prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Roztocze”,  jednogłośnie wybrała PIERNIK STAROPOLSKI upieczony przez Panie z  Koła Gospodyń Wiejskich Polany Gmina Krynice, który zgarnął główną nagrodę pieniężną, dodatkowo wyróżniono Delegację z Gminy Rachanie (sernik w cieście murzynkowym). Dla zwycięzców i pozostałych uczestników czyli Kół Gospodyń Wiejskich: Kol. II Jarczów i Łosiniec I, Zespół Jezioranki zostały wręczone także nagrody, które ufundował Wójt Gminy Susiec.
Podczas Jarmarku można było nie tylko spróbować swojskiego jadła, ale także podziwiać wystawców i twórców ludowych z ich pracami.

W trakcie imprezy również trwała zbiórka pieniędzy dla Karola z Werchraty Gmina Rachanie podczas której uzbierano kwotę 932zł.

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla wszystkich, a na scenie każdy mógł znaleźć coś dla siebie:

Bajkowe spotkanie z Pipi wykonane przez Krakowskie Biuro Promocji Kultury,

Konkurencje sportowe

Występy dzieci i młodzieży ze Szkoły Casio działajacej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu prowadzonej przez Zdzisława Hacia

Wystepy solistów i 10.DH "Traperski Krąg" z Suśca pod kierownictwem Anny Rojek

Ludowe śpiewanie w wykonaniu Zespołu Zagórzanki z Łuszczacza, KGW Polany, Zespół czerwona Jarzębina z Kol. II Jarczów, Zespół Jezioranki, który zaprezentował  obrzęd pieczenia korowaja .

Delegacja z Volsvina (Ukraina) która przybliżyła nam swoja tradycję prezentując ludowe stroje, danie ukraińskie i muzykę

Kapela  ludowa Folk-Band z Łętowni

Dyskoteka  dj Manieczki