O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Powiatowe Święto Bibliotekarza

Powiatowe Święto Bibliotekarza
8 maja 2026 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Powiatowe Święto Bibliotekarza. To niezwykłe spotkanie, zorganizowane w sercu Roztocza, na długo zapisze się w naszej historii.
Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki, Sekretarz Gminy Susiec – Tomasz Skroban oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu – Joanna Kowalczuk, z ogromną dumą i wdzięcznością, mieli zaszczyt wręczyć naszym wspaniałym bibliotekarkom – Pani Marzenie Ważnej oraz Małgorzacie Muca – nagrody finansowe, kwiaty, listy gratulacyjne oraz upominki jako wyraz uznania za ich codzienną, pełną oddania pracę, pasję, zaangażowanie i nieoceniony wkład w rozwój czytelnictwa, kultury oraz budowanie lokalnej wspólnoty.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Lubelskim reprezentowane przez Starostę Tomaszowskiego - Henryka Karwana, Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tomasza Zamoyskiego w Tomaszowie Lubelskim, na czele z Dyrektorem – Jackiem Pawłuckim, którzy podczas uroczystości osobiście skierowali do bibliotekarzy słowa uznania, wdzięczności oraz serdeczne życzenia, a także przez GOK Susiec jako współorganizatora.
Ogromnie cieszyła nas obecność tak wielu znamienitych gości, samorządowców, dyrektorów, kierowników bibliotek i instytucji kultury oraz pracowników bibliotek z całego powiatu.
Swoją obecnością zaszczycili nas między innymi:
  • Burmistrz Tomaszowa Lubelskiego – Wojciech Żukowski,
  • Wójt Gminy Krynice – Jacek Wiśniewski,
  • Wójt Gminy Tomaszów Lubelski – Marzena Czubaj-Gancarz,
  • Wójt Gminy Rachanie – Roman Miedziak,
  • Zastępca Wójta Gminy Bełżec – Brygida Pasierbiewicz,
  • Przewodnicząca Rady Gminy Susiec – Urszula Bartoszek.
Uroczystość uświetnił występ Szkoły Muzycznej Casio pod kierownictwem - Zdzisława Haci, działającej przy GOK Susiec i w Tomaszowie Lubelskim oraz występ niezwykle utalentowanej wokalistki Rozalii Tabały ze Szkoły Podstawowej w Majdanie Sopockim. Ich występy dostarczyły publiczności wielu wzruszeń i radości, a artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.
Atmosfera tego dnia była niezwykle serdeczna, pełna życzliwości i dumy. Cieszy również fakt, że nasi goście mogli poznać wyjątkowe miejsca naszej gminy – Muzeum Pożarnictwa w Oseredku im. Jana Łasochy oraz naszą perłę turystyczną – Szumy nad Tanwią, które pozostawiły niezapomniane wrażenia.
Wszystkim Bibliotekarkom, Bibliotekarzom oraz Pracownikom Bibliotek składamy wyrazy najwyższego uznania i serdeczne podziękowania za codzienny trud, zaangażowanie oraz pasję wkładaną w rozwój czytelnictwa i kultury. Życzymy nieustającej satysfakcji z wykonywanej pracy, wielu sukcesów oraz życzliwości i wdzięczności ze strony czytelników.
Dziękujemy wszystkim, którzy wspólnie z nami uczestniczyli w obchodach tego wyjątkowego święta i sprawili, że Susiec – serce Roztocza – stał się miejscem pełnym kultury, życzliwości i wyjątkowej atmosfery.