Tydzień Bibliotek

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na misję bibliotek, jaką realizują dla lokalnych społeczności. W tym roku rozpoczęliśmy od uroczystości Powiatowego Święta Bibliotekarza, które miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu. Podczas wydarzenia wszyscy bibliotekarze z całego powiatu otrzymali serdeczne życzenia z okazji swojego święta. Swoją obecnością zaszczycili nas samorządowcy, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy bibliotek i ośrodków kultury z powiatu tomaszowskiego.
Tegoroczną edycję, odbywającą się pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz.”, spędziliśmy razem z bohaterami „Lilo i Stitch”. Wspólnie przenieśliśmy się na hawajską wyspę oraz w kosmiczną podróż pełną przygód.
W ramach obchodów nasze bibliotekarki Marzena i Małgorzata wraz ze Stitchem przez kilka dni odwiedzały przedszkolaków w Łosińcu, Łuszczaczu, Majdanie Sopockim i Suścu, czytając im bajki oraz prezentując każdego dnia inną przygodę bohaterów.
W poniedziałek odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Samorządowego w Suścu. Najmłodsi rozwiązywali łamigłówki, a następnie wspólnie ze Stitchem wyruszyli w kosmiczną podróż, odgadując niezwykłe zagadki. Kolejnego dnia odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z naszą regionalną pisarką - Moniką Rebizant - Siwiło. Tego dnia miała również miejsce premiera jej najnowszej książki „Wróć do mnie”. Czytelnicy nas nie zawiedli i licznie przybyli na spotkanie.
W kolejnych dniach odwiedziliśmy dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Łosińcu oraz z NSP w Łuszczaczu. Dzieci przeniosły się w hawajskie klimaty razem z bohaterami „Lilo i Stitch”. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek odwiedziły nas dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w Majdanie Sopockim, które przybyły do naszej Filii Bibliotecznej. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem pokonywali kosmiczne przeszkody przygotowane przez Stitcha.
Podczas spotkań nie zabrakło również niespodzianek. Dzieci z uśmiechami na twarzach bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach, aktywnie biorąc udział w przygotowanych zabawach, rozwiązując zagadki oraz wykonując różnorodne zadania związane z przygodami bohaterów „Lilo i Stitch”.
Każde spotkanie dostarczało im wielu radości, a wspólnie spędzony czas był okazją do rozwijania wyobraźni, integracji oraz odkrywania świata książek poprzez zabawę i kreatywne działania.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas podczas Tygodnia Bibliotek!







