O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Tydzień Bibliotek

Tydzień Bibliotek
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to doskonała okazja, aby zwrócić uwagę na misję bibliotek, jaką realizują dla lokalnych społeczności. W tym roku rozpoczęliśmy od uroczystości Powiatowego Święta Bibliotekarza, które miało miejsce w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu. Podczas wydarzenia wszyscy bibliotekarze z całego powiatu otrzymali serdeczne życzenia z okazji swojego święta. Swoją obecnością zaszczycili nas samorządowcy, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy bibliotek i ośrodków kultury z powiatu tomaszowskiego.
Tegoroczną edycję, odbywającą się pod hasłem „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz.”, spędziliśmy razem z bohaterami „Lilo i Stitch”. Wspólnie przenieśliśmy się na hawajską wyspę oraz w kosmiczną podróż pełną przygód.
W ramach obchodów nasze bibliotekarki Marzena i Małgorzata wraz ze Stitchem przez kilka dni odwiedzały przedszkolaków w Łosińcu, Łuszczaczu, Majdanie Sopockim i Suścu, czytając im bajki oraz prezentując każdego dnia inną przygodę bohaterów.
W poniedziałek odwiedziły nas dzieci z Przedszkola Samorządowego w Suścu. Najmłodsi rozwiązywali łamigłówki, a następnie wspólnie ze Stitchem wyruszyli w kosmiczną podróż, odgadując niezwykłe zagadki. Kolejnego dnia odbyło się wyjątkowe spotkanie autorskie z naszą regionalną pisarką - Moniką Rebizant - Siwiło. Tego dnia miała również miejsce premiera jej najnowszej książki „Wróć do mnie”. Czytelnicy nas nie zawiedli i licznie przybyli na spotkanie.
W kolejnych dniach odwiedziliśmy dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Łosińcu oraz z NSP w Łuszczaczu. Dzieci przeniosły się w hawajskie klimaty razem z bohaterami „Lilo i Stitch”. Na zakończenie Tygodnia Bibliotek odwiedziły nas dzieci z Oddziałów Przedszkolnych w Majdanie Sopockim, które przybyły do naszej Filii Bibliotecznej. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem pokonywali kosmiczne przeszkody przygotowane przez Stitcha.
Podczas spotkań nie zabrakło również niespodzianek. Dzieci z uśmiechami na twarzach bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach, aktywnie biorąc udział w przygotowanych zabawach, rozwiązując zagadki oraz wykonując różnorodne zadania związane z przygodami bohaterów „Lilo i Stitch”.
Każde spotkanie dostarczało im wielu radości, a wspólnie spędzony czas był okazją do rozwijania wyobraźni, integracji oraz odkrywania świata książek poprzez zabawę i kreatywne działania.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas podczas Tygodnia Bibliotek!