31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

29 stycznia 2023 roku Sztab nr 879 działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu pod kierownictwem Joanny Kowalczuk po raz 12 włączył się w akcję 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”
Dla naszego Sztabu kwestowało 17 wolontariuszy: Julia Malec, Martyna Skiba, Dominika Żółkwa, Gabriel Koper, Emilia Suska, Karolina Paska, Aleksandra Spasowicz, Julia Łasocha, Martyna Góra, Julia Pilipiec, Laura Ostromęcka, Maja Łasocha, Martyna Sochan, Sebastian Kowalczuk, Aleksandra Koszel, Dagmara Wysocka, Aleksander Kusiak.
Od 10 grudnia do dnia Finału w wyznaczonych wcześniej miejscach stały 4 sztabowe puszki stacjonarne: Zespół Szkół Publicznych w Suścu, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łuszczaczu, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Kraków w Łosińcu, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Majdanie Sopockim Pierwszym oraz 11 firmowych puszek stacjonarnych: Agro-hurt "Roztocze" Sklep Spożywczo -Przemysłowy Paary, Firma Handlowo Usługowo Wytwórcza "EUROCAMP" Piotr Naklicki, Wojciech Naklicki Spółka Jawna, Kiosk Spożywczo-Przemysłowy Grzegorz Momot, P.P.H.U. JOLANTA PRZYBYSZ Groszek Majdan Sopocki Pierwszy, Sklep Michał s.c Ireneusz Chmiel, Dagmara Chmiel, Sklep spożywczo przemysłowy Strumidło Grzegorz Kunki, Sklep Spożywczo przemysłowy Sylwia Łasocha Ciotusza Nowa, Sklep spożywczo przemysłowy Widłak Dorota Wólka Łosiniecka, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Justyna Pilipiec Łosiniec, Sławomir Palak Krzysztof Palak Stokrotka, Zbigniew Pogudz HURT-DETAL Delikatesy Centrum.
W dniu finału na hali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Suścu odbyła się XI edycja Turnieju piłki siatkowej „Dla Owsiaka”. W turnieju rywalizowało 4 drużyny zdobywając następujące miejsca: I miejsce - Oldboys  Susiec, II miejsce – My Józefów, III miejsce – Nadleśnictwo Tomaszów, IV miejsce – Nadleśnictwo Narol.
Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, statuetki oraz puchary.
W sali widowiskowej GOK Susiec odbyło się  podsumowanie 31. Finału WOŚP, podczas którego na scenie wystąpili: Zespół „Grabowiczanki”, Zespół „Sopocka Nuta”, soliści z 29. DH „Bursztynowy Szlak” z Majdanu Sopockiego i 14. DH „Włóczęgi” z Łosińca, a także uczniowie Szkoły Podstawowej z Łosińca oraz Uczniowie Szkoły Casio. Głównym punktem były licytacje, które poprowadziła Kamila Sobolewska.
Podczas Finału ze swoimi wypiekami wystawiło się Koło Gospodyń Wiejskich „Grabowica”, które cały dochód ze sprzedaży przeznaczyło na WOŚP.
Na scenie padło wiele podziękowań od Wójta Gminy Susiec- Zbigniewa Naklickiego jak i Szefa Sztabu – Joanny Kowalczuk skierowane przede wszystkim do wolontariuszy,  dyrektorów szkół –Teresy Hałasa, Janusza Kiecany, Anny Kijko, Anny Rogowskiej - za pomoc w organizacji Finału oraz do darczyńców BO BEZ TYCH WSZYSTKICH OSÓB NIE POBILIBYŚMY REKORDU, który wyniósł 15266,05 zł. I w tym miejscu dziękuję komisji w osobach Justyna Mroczkowska, Katarzyna Koper i Agata Skiba, która była odpowiedzialna za przeliczenie pieniążków.

Dziękujemy!!!