Jawor – u źródeł kultury 2023

Festiwal twórczości ludowej artystów z Lubelszczyzny „Jawor – u źródeł kultury 2023” jest organizowany w celu uhonorowania osiągnięć lubelskich artystów i animatorów kultury działających we wszystkich obszarach związanych z kulturą ludową. Celem Festiwalu jest promocja polskiej kultury ludowej, pokazanie jej różnorodności oraz wzmacnianie tożsamości narodowej.
Do regionalnego festiwalu zakwalifikował się Grzegorz Trześniowski - artysta, rzeźbiarz z Majdanu Sopockiego, który reprezentował naszą gminę podczas drugiej edycji Festiwalu, 30 kwietnia 2023 r. w Muzeum Wsi Lubelskiej.
Organizatorem było Radio Lublin, we współpracy z Muzeum Wsi Lubelskiej.