32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

28 stycznia 2024 roku Sztab nr 879 działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu pod kierownictwem Joanny Kowalczuk po raz 13 włączył się w akcję 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, pod hasłem „PŁUCA PO PANDEMII. GRAMY DLA DZIECI I DOROSŁYCH”.
Dla naszego Sztabu kwestowało 17 wolontariuszy: Wojciech Iwanicki, Karol Borowicz, Oliwia Makuch, Julia Litwin, Kinga Buczek, Amelia Pakuła, Ewelina Bondyra, Maja Świst, Jagoda Kulas, Wiktoria Malec, Nikola Cios, Gabriela Kulas, Magda Gałan, Aleksandra Mazur, Maja Marek, Maryla Hałasa, Gabriel Koper.
Od 10 grudnia do dnia Finału w wyznaczonych wcześniej miejscach stały 4 sztabowe puszki stacjonarne: Zespół Szkół Publicznych w Suścu, Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Łuszczaczu, Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Kraków w Łosińcu, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Majdanie Sopockim Pierwszym oraz 11 firmowych puszek stacjonarnych:
Agro-hurt "Roztocze" Sklep Spożywczo -Przemysłowy Paary, Firma Handlowo Usługowo Wytwórcza "EUROCAMP" Piotr Naklicki, Wojciech Naklicki Spółka Jawna, Kiosk Spożywczo-Przemysłowy Grzegorz Momot, P.P.H.U. JOLANTA PRZYBYSZ Groszek Majdan Sopocki Pierwszy, Sklep Michał s.c Ireneusz Chmiel, Dagmara Chmiel, Sklep spożywczo przemysłowy Strumidło Grzegorz Kunki, Sklep Spożywczo przemysłowy Sylwia Łasocha Ciotusza Nowa, Sklep Spożywczo-Przemysłowy Justyna Pilipiec Łosiniec, Sławomir Palak Krzysztof Palak Stokrotka, Zbigniew Pogudz HURT-DETAL Delikatesy Centrum, Zakład usługowo-produkcyjny „DREWMET”.
W sobotę 27 stycznia rozegrał się Turniej Piłki Nożnej „Dla Owsiaka”, w którym udział wzięło 4 drużyny zdobywając następujące miejsca: I miejsce -  Drużyna „BIZON”, II miejsce – ZAPALNICZKI, III miejsce – ZAPAŁKI, IV miejsce – MAROKO. Podczas turnieju sędziowali Marcin Korga, Cezary Bosiak.
W dniu finału na hali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych w Suścu odbyła się XII edycja Turnieju piłki siatkowej „Dla Owsiaka”. W turnieju rywalizowało 6 drużyn zdobywając następujące miejsca: I miejsce – ŻUBRY, II miejsce – GMINA TELATYN, III miejsce –OLDBOYS Susiec, IV miejsce – NADLEŚNICTWO JÓZEFÓW, V miejsce – NADLEŚNICTWO NAROL, VI miejsce – ATOMÓWKI. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy oraz statuetki wykonane przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Grabowicy. Sędzią głównym w rozgrywkach turnieju siatkówki był Mariusz Fanfara. Podziękowania kierujemy do Andrzeja Rojka – Wicedyrektora ZSP Susiec za pomoc w organizacji turniejów.
W sali widowiskowej GOK Susiec odbyło się  podsumowanie 32. Finału WOŚP, podczas którego na scenie wystąpili: soliści z 29. DH „Bursztynowy Szlak” z Majdanu Sopockiego, uczniowie Szkoły Casio, młodzież z projektu Równać Szanse 2023, uczniowie Szkoły Podstawowej Susiec, a także uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Łuszczaczu.
Głównym punktem były licytacje, które poprowadziła Kamila Sobolewska.
Podczas Finału ze swoimi wypiekami wystawiło się Koło Gospodyń Wiejskich „Super Trzynastka” z Paar, które cały dochód ze sprzedaży przeznaczyło na WOŚP.
Na scenie padło wiele podziękowań od Wójta Gminy Susiec- Zbigniewa Naklickiego jak i Szefa Sztabu – Joanny Kowalczuk skierowane przede wszystkim do wolontariuszy,  dyrektorów szkół –Teresy Hałasa, Janusza Kiecany, Anny Kijko, Anny Rogowskiej - za pomoc w organizacji Finału, komisji w osobach Justyna Mroczkowska, Katarzyna Koper i Agata Skiba, która była odpowiedzialna za przeliczenie pieniążków oraz do darczyńców BO BEZ TYCH WSZYSTKICH OSÓB NIE POBILIBYŚMY REKORDU, który wyniósł 15 318,42 zł.
Dziękujemy!!!