Gminne Święto Seniora

GMINNE ŚWIĘTO SENIORA

Podobnie jak na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych tak w Polsce obchodzimy Światowy Dzień Seniora.

Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto, 26 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu odbyły się Gminne Obchody Dnia Seniora.

[GALERIA ZDJĘĆ]

Gminne Święto Seniora

[GALERIA ZDJĘĆ]

GMINNE ŚWIĘTO SENIORA

Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.

W Polsce Światowy Dzień Seniora obchodzony jest 14 listopada i stanowi rodzimy odpowiednik
Międzynarodowego Dnia Osób Starszych obchodzonego na świecie 1 października.

Aby zwrócić uwagę jak ważne i potrzebne jest to święto, 26 listopada w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu odbyły się gminne obchody Dnia Seniora. Na zaproszenie Pani Dyrektor GOK a zarazem inicjatorki spotkania- Joanny Kowalczuk przybyli seniorzy – mieszkańcy gminy Susiec. Na spotkaniu nie zabrakło przedstawicieli władz samorządowych Wójta Gminy Franciszka Kawy, Sekretarza Gminy Tadeusza Suskiego, LGD „Roztocze Tomaszowskie” Ewy Piwko – Witkowskiej – Prezesa Zarządu, Marty Fus Kierownika biura oraz podharcmistrz Anny Rojek, drużynowej 10.DH „Traperski Krąg”
z Suśca.

W niezwykle bogatym programie artystycznym, wystąpiła m.in.: młodzież działająca przy GOK w Suścu oraz uczeń Szkoły Muzycznej  "CASIO" Kacper Kołodziejczyk. Przepiękne piosenki i wiersze, oczarowały zgromadzoną publiczność i dostarczyły wiele uśmiechu.