O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Ferie Zimowe z GOK

Ferie Zimowe z GOK
W okresie od 30 stycznia do 9 lutego  w  Gminny Ośrodku Kultury w Suścu odbyły się ferie zimowe dla dzieci. Głównym celem który realizowaliśmy w czasie tegorocznych ferii to rozbudzenie w dzieciach wiary w siebie, upowszechnianie form aktywnego wypoczynku, rozwijanie umiejętności twórczego myślenia, kształtowanie umiejętności współpracy w grupie. Najważniejsze jednak było to, aby dzieci spędziły miło i radośnie czas i aby z nową siłą wróciły do codziennych obowiązków.
W pierwszy dzień ferii odbyły się feryjne warsztaty kulinarne. Było radośnie, miło, pracowicie i smakowicie. Uczestnicy z wielkim zaangażowaniem przystąpili do robienia smakołyków. Całość odbywała się pod czujnym okiem prawdziwych kulinarnych fachowców, czyli pań z Koła Gospodyń Wiejskich „Nad Szumami” Huta Szumy. Na zakończenie warsztatów nie zabrakło degustacji własnoręcznie wykonanych przysmaków.
Następnego dnia uczestnicy ferii z GOK udali się do Kina Kadr w Tomaszowie Lubelskim na film pt. „Między nami żywiołami”.
Kolejny dzień ferii upłynął twórczo, aktywnie i na sportowo – były zajęcia plastyczne oraz rozegrano Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Susiec. Do rywalizacji zgłosiło się 26 zawodników w trzech kategoriach wiekowych. Zawody przebiegły w bardzo sportowej i przyjaznej atmosferze. Prowadził je Pan Mariusz Fanfara.
Zwycięzcy otrzymali puchary, a wszyscy dyplomy i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Susiec, który jednocześnie je wręczał.
Pierwszy tydzień ferii zakończyliśmy niezwykle aktywnie maszerując Szlakiem Szumów podczas Rodzinnego Rajdu Pieszego i wsłuchując się w ciekawe opowieści Przewodnika - Pana Krzysztofa Malca - Podleśniczy Nadleśnictwa Józefów. Zwieńczeniem spaceru malowniczą trasą było ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek.
Była to nie tylko doskonała okazja na poznanie rodzimych walorów turystycznych, ale również na integrację wszystkich uczestników rajdu.
Drugi tydzień Ferii w GOKu zaczęliśmy od wyjścia na basen do Pensjonatu Sosnowe Zacisze, gdzie miło i aktywnie spędziliśmy czas, oczywiście z dala od telewizora i komputera. Po zabawach na basenie, wszyscy wybraliśmy się na frytki.
Jak ferie z GOK Susiec to musi być aktywnie kolejny dzień rozpoczął się od wyjazdu do Sali Trampolin do Tomaszowa Lubelskiego, gdzie było miło, radośnie i bardzo skocznie.
Następnego dnia gościliśmy Pracownie MiniLab z Tomaszowa Lubelskiego.
W czasie pokazu zaprezentowano ciekawe i widowiskowe eksperymenty . Dzieci miały możliwość własnoręcznie wykonywać doświadczenia, a panie laborantki wytłumaczyły dzieciom zachodzące zjawiska chemiczne w czasie eksperymentów. Była to wspaniała nauka przez zabawę. Został również rozstrzygnięty konkurs plastyczny zorganizowany w ramach ferii z GOK.  Nie zabrakło również gier i zabaw sportowych.
Na zakończenie ferii zimowych odbył się bal karnawałowy, który w pięknych strojach rozpoczęliśmy polonezem, mogliśmy zatańczyć również walca i belgijkę. Wśród atrakcji nie zabrakło również wspólnych zabaw, podczas których bawiliśmy się rewelacyjnie oraz delektowaliśmy się słodkim poczęstunkiem. Wspólną zabawę zakończyliśmy dyskoteką, ale i występami scenicznymi naszych uczestników. Całą zabawę poprowadziła Fundacja „Miasto dobrej zabawy”. Podczas ferii zimowych przeżyliśmy mnóstwo zabawnych chwil, wyniesiono dużo ciekawych pomysłów i nowych umiejętności. Wypoczęci, ale z głowami pełnymi wspomnień uczniowie wrócili do szkół.