XI JARMARK SUSIECKI

Piękna pogoda, niesamowita publiczność - to wszystko towarzyszyło XI edycji Jarmarku Susieckiego, który odbył się 28 kwietnia w parku im. Sylwestra Chęcińskiego w Suścu. Organizatorem imprezy był Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki oraz Gminny Ośrodek Kultury w Suścu. Nasze wydarzenie zostało objęte Patronatem Honorowym przez Wojewodę Lubelskiego - Krzysztofa Komorskiego, Marszałka Województwa Lubelskiego - Jarosława Stawiarskiego, a patronat medialny to: Radio Lublin, Katolickie Radio Zamość, Tygodnik Zamojski, Kronika Tygodnia, Lokalna Grupa Działania „Roztocze Tomaszowskie”.
Swoją obecnością zaszczycili nas: Radny Powiatu – Tadeusz Suski, Przewodniczący Rady Gminy w Suścu – Mieczysław Jasina, Wójt Gminny Bełżec - Andrzej Adamek, Sekretarz Gminy Susiec – Tomasz Skroban, Skarbnik Gminy Susiec – Jan Kudełka,  Komendant Powiatowej PSP w Biłgoraju - Dariusz Gęborys, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Suścu - Małgorzata Pindral, Kierownik Posterunku Policji w Suścu – Jarosław Krupa, Prezes Gminnego Zarządu OSP RP w Suścu – Piotr Korkosz, Prezes LGD „Roztocze Tomaszowskie” – Ewa Piwko- Witkowska,  Prezes Spółdzielni Socjalnej Arka – Danuta Pakosik, Kierownik WTZ Grabowica – Rafał Body oraz dyrektorzy Szkół Podstawowych Gminy Susiec, a także mieszkańcy i turyści, którzy postanowili wolny czas spędzić na Roztoczu.
Podczas imprezy mogliśmy podziwiać piękne wyroby rękodzielnicze wystawców i twórców ludowych, oraz posmakować  smakołyków regionalnych przygotowanych przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich: „Perełki Roztoczańskie” z Oseredka, Grabowica, Wólka Łosiniecka oraz „Tanewa” Susiec.
Jarmark Susiecki nie może obejść się bez konkursu na „Najsmaczniejszego Roztoczańskiego Łakocia", w którym brało udział 11 Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy  Susiec. Komisja w składzie: Ewa Piwko – Witkowska, przewodnicząca oraz członkowie Zuzanna Naklicka i Urszula Bartoszek, kosztując wszystkie ciasta stanęła przed bardzo trudnym zadaniem i wyróżniła jako najsmaczniejszy łakoć przyznając tym samym I miejsce – ciasto „Roztoczańska Kukułka” przygotowane przez KGW „Sąsiadki” Łuszczacz, Róża. Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe, a zwycięzca nagrodę pieniężną ufundowaną przez Wójta Gminy Susiec – Zbigniewa Naklickiego.
Jarmark to również występy:  Uczniów Szkoły Casio pod kierunkiem Zdzisława Haci, Zespołów regionalnych  „Szumy” z Suśca, „Zagórzanki” z Łuszczacza i „Kwiaty Roztocza” z Łosińca. Najmłodszych uczestników imprezy zabawiała bajkowa para Myszka Miki i Myszka Minnie. Podczas wspólnych zabaw dzieciaki rozweselał rozbrykany Jednorożec, a to za sprawą  Fundacji „Miasto Dobrej Zabawy”.
Tego dnia na scenie wystąpił zespół „G’OLD Relax”, Zespół  4 Heven oraz Damazy uczestnik 14 Edycji The Voice of Poland. Gwiazdą Jarmarku był MIŁY PAN, który przyciągnął wspaniałą publiczność. Do późnych godzin nocnych grał DJ Michallo.
Jeszcze raz w imieniu organizatorów dziękujemy wystawcom, twórcom, uczestnikom i publiczności za bycie z nami podczas XI edycji Jarmarku Susieckiego, oraz wszystkim, którzy pomagali przy jego organizacji. A są to pracownicy Urzędu Gminy Susiec, a  w szczególności pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej, wolontariusze, WTZ Grabowica, strażacy jednostki OSP Grabowica.
Podczas Jarmarku odbyła się zbiórka publiczna pod Patronatem „Parasol Roztocza” na leczenie i rehabilitację Mateusza Kawalca z Zawadek. Wszystkim darczyńcom dziękujemy za datki bo to dzięki nim na ten cel udało się zebrać kwotę 12 052,70 zł.