X Bieg nad Tanwią

W dniu 28.04.2024 r. w Suścu odbyła się X edycja „Biegu nad Tanwią”. Organizatorem wydarzenia był Wójt Gminy Susiec –  Zbigniew Naklicki, przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu. Współorganizatorami biegu były również Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II, Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Majdanie Sopockim, Szkoła Podstawowa im. Armii Kraków w Łosińcu oraz Jednostki OSP Gminy Susiec: OSP Susiec, OSP Grabowica, OSP Oseredek. Nad przebiegiem imprezy czuwali pracownicy Urzędu Gminy Susiec.  Zabezpieczenie medyczne zostało zapewnione przez Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim. Na miejscu czuwali Panowie ratownicy wraz z karetką pogotowia. Imprezę poprowadził Pan Mariusz Fanfara. Nadzór nad technicznym przebiegiem imprezy biegowej sprawowali pracownicy pomiaryczasu.pl.
Na linii startu o godzinie 11.30, stanęło łącznie 144  osób (w tym 123 biegaczy oraz
21 chodziarzy). Zawodnicy rywalizowali w dwóch dyscyplinach sportowych – biegu oraz marszu Nordic Walking. Oba na dystansie 10 km. Trasa została poprowadzona drogą asfaltową na odcinku około 1 km z ulicy Leśnej w kierunku miejscowości Rybnica. Zabezpieczenie odcinka drogi powiatowej zapewnili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Lubelskim. Pozostałe kilometry poprowadzono natomiast malowniczą trasą kompleksu leśnego w dolinie rzeki Tanew.
W lesie przygotowane zostały trzy punkty kontrolne z wodą, którą podawali strażacy oraz młodzież
z Zespołu Szkół Publicznych w Suścu wraz z nauczycielami/opiekunami. Ochotnicza Straż Pożarna
z terenu gminy Susiec czuwała także nad bezpieczeństwem oraz prawidłowym pokonaniem trasy przez uczestników. Wszyscy zawodnicy ukończyli dystans w wyznaczonym limicie czasu, otrzymując na mecie pamiątkowe medale wręczane z rąk Wójta Gminy Susiec – Zbigniewa Naklickiego, Sekretarza Gminy Susiec - Tomasza Skrobana oraz Skarbnika Gminy Susiec – Jana Kudełki. Na mecie na wszystkich zawodników czekał gorący posiłek, przygotowany przez pracowników Spółdzielni ARKA w Suścu. Fotorelacje wydarzenia przeprowadził Piotr Najda.
O godzinie 14:00  na scenie amfiteatru w parku im. Sylwestra Chęcińskiego, odbyło się uroczyste podsumowanie wydarzenia. Łącznie nagrodzonych zostało 41 osób w dwunastu kategoriach: Kategoria Open marsz Nordic Walking, Kategoria Open Bieg,  Kategorie wiekowe bieg: K18-29, K30-39, K40-49, K50-59, K60+ oraz M18-29, M30-39, M40-49, M50-59, M60+. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, dyplomy oraz albumy promujące Gminę Susiec. Na zakończenie odbyło się losowanie nagród, których sponsorem był organizator wydarzenia – Wójt Gminy Susiec. Łącznie wręczono 41 nagród rzeczowych, w tym m. in. akcesoria elektroniczne oraz sportowe.
Wszystkim zaangażowanym  w wydarzenie serdecznie dziękujemy za wsparcie i okazaną pomoc. Miłośników aktywności fizycznej zapraszamy w przyszłym roku do zapisów, a pozostałych do wspólnego kibicowania.