Biblioteka jest wśród nas - dofinansowanie

Kluczowym elementem projektu jest wzmocnienie kulturotwórczej funkcji biblioteki w Suścu celem aktywizowania społeczności lokalnej. poprzez nawiązywanie i rozwijanie partnerstw na rzecz budowania zaangażowanych społeczności skupionych wokół działań biblioteki, prowadzenie działalności informacyjnej i szkoleniowej poszerzającej zakres współpracy z lokalnymi partnerami  i przygotowującej do realizacji oddolnych projektów edukacyjno-animacyjnych przez partnerów i przedstawicieli społeczności lokalnych. Działania będą skierowane dla grup mało aktywnych. Zostaną zorganizowane  szkolenia służące rozwijaniu kompetencji pracowników bibliotek, wyjazdy studyjne służące wymianie doświadczeń, szkolenia i warsztaty  przygotowujące do realizacji oddolnych projektów edukacyjno-animacyjnych przez partnerów i przedstawicieli społeczności lokalnych celem  wzmocnienia roli biblioteki jako „trzeciego miejsca” jednoczącego społeczność lokalną działaniami kulturalnymi, przyczyniającego się do rozwoju aktywnego czytelnictwa i uczestnictwa w kulturze. Odbędą się 2  spotkania autorskie z pisarzami, wzmacniające wizerunek  biblioteki jako przestrzeni do spotkań, wspólnej pracy, działalności twórczej, promowania aktywności czytelniczej oraz odpoczynku. Efektem działań projektowych będzie opracowanie diagnozy w celu rozpoznania potrzeb i potencjału kulturowego lokalnej społeczności oraz włączenia nowych środowisk w działalność biblioteki i aktywizację społeczności lokalnej zarówno w działania biblioteki jak również w podejmowanie i realizację samodzielnych inicjatyw.