O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Kiermasz Wielkanocny i Konkurs kulinarny "Smaki Wielkanocy"

Kiermasz Wielkanocny i Konkurs kulinarny "Smaki Wielkanocy"
W piątek 22 marca na placu targowym w Suścu odbył się  kiermasz wielkanocny, który wprowadził Wszystkich w radosną atmosferę Świąt Wielkanocnych. Na stoiskach  można było znaleźć wiele rękodzielniczych wyrobów, w tym piękne ozdoby wielkanocne wykonane własnoręcznie  przez miejscowych twórców. Swoje stoiska zaprezentowały WTZ z Grabowicy, Pani Wiesława Tokarska, KGW „Perełki Roztoczańskie” z Oseredka, Pani Basia Witko, Klub Seniora z Suśca  oraz GOK w Suścu.   
            Oprócz wspaniałych ozdób, rozstrzygnięty został konkurs kulinarny dla KGW z terenu naszej Gminy pn. „Smaki Wielkanocy”. Do rywalizacji przystąpiło 13 KGW w dwóch kategoriach:
~ potrawy  wielkanocne,
~ ciasta wielkanocne,
jak co roku, różnorodność przygotowanych przez nasze gospodynie potrawy i wypieki cieszyły nie tylko oko, ale przede wszystkim była prawdziwą smakową ucztą. 
Komisja konkursowa w składzie:
Elżbieta Górniak - przewodnicząca
Lucyna Kozyra - członek
Ewa Farion  - członek
stanęła przed trudnym zadaniem, oceniała nie tylko walory smakowe, ale także wizualne i pomysłowość.
Najlepszą potrawą okazał się „Żur Wielkanocny” przygotowany przez KGW Majdan Sopocki Drugi, a wyróżnienie specjalne otrzymało KGW „Sąsiadki” Łuszczacz Róża za Sałatkę wielkanocną „Grzybki na polanie”. Wśród ciast bezkonkurencyjna okazała się „Babka szpinakowa” w wykonaniu KGW Maziły, a wyróżnienie specjalne powędrowało w ręce KGW z Wólki Łosinieckiej za „Mazurka sernikowego”. Nagrody finansowe w konkursie zostały ufundowane przez Wójta Gminy Susiec Zbigniewa Naklickiego oraz Gminny Ośrodek Kultury w Suścu.
To niezwykłe spotkanie nie tylko przywołuje atmosferę świąt, ale tworzy wspólnotę, która pielęgnuje tradycje i dziedzictwo kulturowe.
Dziękujemy wszystkim wystawcom za udział i prezentowanie pięknego rękodzieła oraz Kołom Gospodyń Wiejskich za przygotowanie potraw i ciast do konkursu, a także naszym władzom Wójtowi Gminy Susiec - Zbigniewowi Naklickiemu oraz Sekretarzowi Gminy Susiec - Tomaszowi Skrobanowi, którzy byli z nami.skm_c364e24032213500_0001.jpg (113 K<img class='smiley' style='width:20px;height:20px;' src='../../images/smiley/cool.svg' alt='Super'>