O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

Audycja Gminie Susiec pt. Apetyt na Radio

W dniu 26.04.2014 r. w Gminie Susiec odbyła się audycja Radia Lublin o tematyce turystycznej  pod hasłem „Apetyt na Radio”.

Audycja Gminie Susiec pt. Apetyt na Radio

W dniu 26.04.2014 r. w Gminie Susiec odbyła się audycja Radia Lublin o tematyce turystycznej  pod hasłem „Apetyt na Radio”.

Wóz transmisyjny ulokował się na placu przed Urzędem Gminy Susiec. Audycję trwała przez 3 godziny od 12:00 do 15:00.

W trakcie programu wywiadu udzielili:

  1. Franciszek Kawa -Wójt Gminy Susiec
  2. Krzysztof Łagowski – Prezes Roztoczańskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego w Suścu
  3. Pani Janina Zielińska - weteranka Armii Krajowej.
  4. Agnieszka Hałasa - właściciel obiektu agroturystycznego Pokoje Gościnne AGA
  5. Krzysztof  Malec - przedstawiciel Nadleśnictwa Józefów
  6. Joanna Kowalczuk – Dyrektor Gminnego Ośrdka Kultury w Suścu
  7. Grzegorz Pogudz  - właściciel obiektu turystycznego „Leśny Zajazd w Suścu”
  8. Anna Rojek - Podharcmistrz ZHP opiekun 10. Drużyny Harcerski Krąg w Suścu

Program miał w dużej mierze charakter edukacyjny. Dowiedzieć można było się o inwestycjach związanych z turystyką i o bazie noclegowej. Kolejni rozmówcy przedstawili  możliwości aktywnego spędzenia wolnego czasu oraz ofertę turystyczną Lasów Państwowych Nadleśnictwa Józefów. Jak widać w tej gminie pobyt jest  urozmaicony. Można spacerować pięcioma szlakami turystycznymi,  jeździć rowerem po atrakcyjnie wytyczonych trasach rowerowych, pływać na kajakach po rzece Tanew. W samym Suścu są dwa baseny a w Majdanie Sopockim  będzie czynne nowe molo z powiększoną i zmodernizowaną plażą.  W dalszym ciągu audycji była też mowa o historii z okresu II Wojny Światowej oraz o pracy harcerzy.

W ciągu krótkiego czasu słuchaczom przedstawiono ofertę turystyczną położonego wśród lasów, rzek i łąk oraz znanych rezerwatów Nad Tanwią i Czartowe Pole jednego z najpiękniejszych zakątków Roztocza, Lubelszczyzny i Polski.

Audycja cieszyła się wielkim zainteresowaniem. Świadczyła o tym duża ilość maili nadsyłanych do Radia Lublin osób biorących udział w konkursie z wiedzy o Gminie Susiec. Pytania dotyczyły topografii, przyrody  i zabytków z Gminy Susiec.

Jak można się było przekonać wiele osób zna już ten teren i poprawnie odpowiadało na pytania. O kolejności decydowały sekundy.

Atrakcyjne nagrody w postaci 2-dniowych, weekendowych pobytów dla 2 osób w porozumieniu  z Wójtem Gminy Susiec ufundowały gospodarstwa agroturystyczne zrzeszone w Roztoczańskim Stowarzyszeniu Agroturystycznym w Suścu: Dom Wczasowy Lech, Jagódka,  Stokrotka, Pokoje Gościnne Aga, Pod Sosnami, Wypoczynek u Piotra.

Wskazane obiekty można znaleźć na stronie Roztoczańskiego Stowarzyszenia Agroturystycznego w Suścu  www.susiec.com.pl.

Osobom  biorącym udział w przygotowaniu audycji dziękujemy a wszystkich Państwa w tym słuchaczy Radia Lublin serdecznie zapraszamy na podboje Gminy Susiec i całego przyjaznego Roztocza.