O nie! Gdzie jest JavaScript?
Twoja przeglądarka internetowa nie ma włączonej obsługi JavaScript lub nie obsługuje JavaScript. Proszę włączyć JavaScript w przeglądarce internetowej, aby poprawnie wyświetlić tę witrynę, lub zaktualizować do przeglądarki internetowej, która obsługuje JavaScript.

WIECZÓR KOLĘD 6 stycznia 2014 r.

Sala widowiskowa GOK-u w Suścu okazała się 6 stycznia br. podczas organizacji Wieczoru Kolęd, za mała by pomieścić tak przybyłą licznie na tę okazję publiczność i wszystkich zaproszonych gości.

[GALERIA ZDJĘĆ]

WIECZÓR KOLĘD 6 stycznia 2014 r.

WIECZÓR KOLĘD
Sala widowiskowa GOK-u w Suścu okazała się 6 stycznia br. podczas organizacji Wieczoru Kolęd, za mała by pomieścić tak przybyłą licznie na tę okazję publiczność i wszystkich zaproszonych gości. Imprezę rozpoczęto od pięknej kolędy pt. „Uciekali”, która wprawiła  słuchaczy w magiczny nastrój. Następnie Wójt Gminy Susiec – Franciszek Kawa przywitał gości przybyłych na ten wieczór wśród których byli: Ks. Zenon Góra- Proboszcz Parafii Łosiniec, Ks. Krzysztof Śniosek  Proboszcz Parafii   Majdan Sopocki, Ks. Tadeusz Sochan – Proboszcz Parafii Górecko Kościelne, Przewodniczący Rady Gminy Susiec – Wiesław Ćmiel wraz z radnymi i sołtysami, zastępca Wójta – Janusz Oś, Sekretarz Gminy – Tadeusz Suski , kierownicy i dyrektorzy  podległych instytucji, zespoły śpiewacze, orkiestrę, harcerzy i wszystkich zgromadzanych na sali.  

W czasie Wieczoru Kolęd była okazja do wspólnego kolędowania tych nowoczesnych i tradycyjnych kolęd i pastorałek, wspólnie z wykonawcami: Orkiestrą Dętą działającą przy Parafii Łosiniec i Zespołem Muzycznym  działającym przy ZSP w Suścu pod kierownictwem Janusza Kiecany – Dyrektora ZSP w Suścu, Uczestnikami Warsztatów Terapii Zajęciowej z Grabowicy,  zespołem „Jutrzenka” z Ciotuszy Nowej, „Zagórzanki” z Łuszczacza, „Sopocka Nuta” z Majdanu Sopockiego,  zespół z Paar oraz pani Janina Kowalczuk i 10 DH „Traperski Krąg” z Suśca.

Na scenie zaprezentował się także  zespół „Grabowiczanki” z Grabowicy,  który zakolędował „Nie było miejsca dla Ciebie” i „Ej byliśmy bracia”. Warto dodać, że tymi utworami podczas przesłuchania eliminacyjnego w Krasnobrodzie zespół zakwalifikowali  się do Międzynarodowego Festiwalu Kolęd   i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika w Będzinie.  Życzymy zespołowi - który stanie do przesłuchania finałowego w szranki z najlepszymi wykonawcami, aby znalazł się na liście finalistów  podczas Koncertu Galowego w Sanktuarium Polskiej Golgoty Wschodu –Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Będzinie. 

Podczas tego wieczoru na scenie odbyły się Jasełka w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w Łosińcu pod kierownictwem Marty Świderek – Dyrektor SP w Łosińcu oraz nauczycieli: Marii Krawiec, Zofii Wrześniowskiej i Renaty Hałasa. 

Kulminacyjnym wydarzeniem wieczoru był koncert w wykonaniu Chóru Katedry Lwowskiej im. Błogosławionego Jana Pawła II, który zaprezentował najpiękniejsze polskie, tradycyjne kolędy na bardzo wysokim i profesjonalnym poziomie. Zespół  złożony jest z Polaków mieszkających we Lwowie, a założony w 1971 roku przez Bronisława Pacana. Należy dodać, że jest to najstarszy z istniejących obecnie w środowisku polskim we Lwowie zespół chóralny.

Po bardzo pięknym występie Wójt Franciszek Kawa - wręczył „Szumka” kierownikowi chóru oraz wszystkim członkom pamiątkowego susieckiego dukata. Po zakończonym Wieczorze Kolęd nastąpiło spotkanie opłatkowe w czasie którego Wójt złożył życzenia noworoczne artystom, którzy wystąpili na scenie oraz zaproszonym gościom.
Nam pozostaje z tego miejsca zaprosić wszystkich państwa już za rok i znowu czymś zaskoczyć!

[GALERIA ZDJĘĆ]