Wizyta studyjna w ramach projektu pt. „Biblioteka jest wśród nas"

W dniach 26-27 października 2023 r. została zorganizowana wizyta studyjna w ramach projektu pt. „Biblioteka jest wśród nas" realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Suścu,  w którym wzięli udział także nasi Partnerzy – przedstawiciele: Urzędu Gminy, Szkoły Podstawowej w Łosińcu, Gminnego Ośrodka Kultury w Łaszczowie, Samorządowego Ośrodka Kultury w Jarczowie, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie  Lub.
Celem wizyty studyjnej była wymiana doświadczeń i wiedzy w zakresie realizacji projektu. Pierwszy etap obejmował spotkanie w Bibliotece w Nowej Sarzynie, następnie zwiedzaliśmy Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej. W drugim dniu odwiedziliśmy Bibliotekę w Horyńcu -Zdroju - była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń. Bibliotekę tworzą ludzie z pasją i właśnie tego doświadczyliśmy odwiedzając powyższe siedziby bibliotek. Dyrekcji praz pracownikom dziękujemy za poświęcony czas, możliwość zdobycia odpowiedzi na każde pytanie. Za otwartość, uśmiech i życzliwość. Wizyta studyjna była częścią realizacji zadania dofinansowana  ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 Priorytet 4, Kierunek interwencji 4.1. BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.