Międzypowiatowy Dzień Seniora

Dnia 23.10.2015 r. odbył się Międzypowiatowy Dzień Seniora

Międzypowiatowy Dzień Seniora

Niech żyją nam seniorzy” – hasło to było mottem naszej uroczystości zorganizowanej z okazji Międzypowiatowego Dnia Seniora. 22 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu mieliśmy zaszczyt gościć trzy kluby seniora: Klub Seniora z Cieszanowa i jego kierowniczkę Panią Stefanię Krzewińską, Klub Seniora z Narola na czele z kierowniczką Panią Marią Obirek oraz Klub Seniora z Suśca. Swoją obecnością zaszczycili nas: Poseł na Sejm RP – Mariusz Grad, Z-ca Burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów – Andrzej Szymanowski, Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie – Wojciech Świzdor, Sekretarz Miasta i Gminy Narol – Daniel Lomber, Dyrektor GOK Narol – Marlena Wiciejowska, Prezes Zarządu LGD Roztocze Tomaszowskie – Ewa Piwko-Witkowska, Dyrektor biura LGD Roztocze Tomaszowskie – Marta Fus, Wójt Gminy Susiec – Zbigniew Naklicki, Sekretarz Gminy Susiec – Tadeusz Suski. Wszystkich zebranych gości przywitała Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu – Joanna Kowalczuk podkreślając jak ważną rolę w dzisiejszym społeczeństwie odgrywają osoby w podeszłym wieku. Dzieci działające przy Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu w grupie teatralnej i tanecznej zaprezentowały część artystyczną przygotowaną specjalnie dla Seniorów. Po występach głos zabrali nasi goście, którzy składali Seniorom najszczersze życzenia, nie zabrakło również słów uznania i podziwu za wiedzę i doświadczenia, jakie z wielkim zaangażowaniem przekazują dzisiejszemu pokoleniu.

Podczas takiej uroczystości nie mogło zabraknąć polskiej tradycyjnej piosenki „100 lat”, którą wspólnie zaśpiewaliśmy. Następnie wszyscy zostali poczęstowani słodkim poczęstunkiem (tort i ciasto) za które w imieniu Seniorów dziękujemy LGD „Roztocze Tomaszowskie”. Spotkanie Klubów Seniora trwało do późnych godzin wieczornych przy wspólnych rozmowach, śpiewach i tańcach.