Obchody Narodowego Święta Niepodległości Polski

W dniu 11 listopada 2014 r. odbyły się  w Suścu obchody NARODOWEGO  ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI.

[GALERIA ZDJĘĆ]

Obchody Narodowego Święta Niepodległości Polski

„ŻOŁNIERZE NIEPODLEGLI”

W dniu 11 listopada 2014 r. odbyły się  w Suścu obchody NARODOWEGO  ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI, które rozpoczęła msza św. w Koście parafialnym p.w. Św. Jana Nepomucena w Suścu odprawione przez dr księdza Piotr Kornafela.

Po mszy św. korowód przeszedł pod Pomnik poświęcony żołnierzom września, partyzantom i ludności cywilnej poległym w obronie ojczyzny koło Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu na czele którego przygrywała Orkiestra Dęta z Łosińca.

Po odśpiewaniu hymnu narodowego pod pomnikiem wieńce złożyły następujące delegacje: Światowego Związku Żołnierzy AK z Prezesem Koła Rejonowego mjr Bronisławem Malcem, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z Prezesem Koła Gminnego Edwardem Trześniowskim, Związku Ochotniczych Straży Pożarnych z komendantem gminnym Szczepanem Łasochą, Nadleśnictwa Józefów z Nadleśniczym Leszkiem Dmitrocą, Starostwa Powiatowego  w Tomaszowie Lubelskim z v-ce Starostą Janem Filą, Urzędu Gminy Susiec z Wójtem Gminy Franciszkiem Kawą, Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu z Dyrektorem Joanną Kowalczuk, Warsztatów Terapii Zajęciowej w Grabowicy z kierownikiem Rafałem Bodysem, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z kierownikiem Teresą Kogut, Zespołu Szkól Publicznych im. Jana Pawła II w Suścu z dyrektorem Januszem Kiecaną, Stowarzyszenia „Dobre Sąsiedztwo” z siedzibą w Łosińcu z Prezesem Bogusławą Mandziuk, Zespołów Śpiewaczych z gminy Susiec: „Jutrzenka” z Ciotuszy Nowej i „Parzanki” z Paar oraz 10 Drużyny Harcerskiej „Traperski Krąg" " z opiekunem phm Anną Rojek.

Po oficjalnej ceremonii odbyła się uroczystość patriotyczna w Gminnym Ośrodku Kultury w Suścu. Po przywitaniu przez Wójta Gminy Susiec  zebranych w sali osób, przedstawicieli pocztów sztandarowych i zaproszonych gości rozpoczął się koncert artysty i kompozytora Andrzeja Kołakowskiego, który przedstawił prawdziwą lekcję historii z wydarzeń Polski.

[GALERIA ZDJĘĆ]